• The Harder They Fall

  • Maid

  • The Many Saints of Newark

  • Scenes from a Marriage

  • Jacuzzi

  • Nine Perfect Strangers

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • No Sudden Move

  • Bo Burnham: Inside

  • Mare of Easttown

  • Nobody

  • South Park Vaccination Special

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Normal People

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

  • Your Name Engraved Herein

  • Devs

    ★★★★★

  • Emma.

  • 365 Days

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Zola

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • The Irishman

  • Undone

  • The Platform

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story: From the Pages to the Performances

  • Midsommar

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Plus One

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • System Crasher

  • The Haunting of Hill House

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • Halloween

  • Burning

  • The House That Jack Built

  • Climax

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

  • The Tale

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

    ★★★★½

  • Private Life

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Microhabitat

  • Where Dreams Go To Die

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★