• Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Cherry

    ½

  • Tom & Jerry

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

  • Hubie Halloween

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Capone

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • The Grudge

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Overcomer