Xavier has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sex Survey Results

Sex Survey Results

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rust

Rust

×
Read the review Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry