Eddie has logged 250 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wakko's Wish

Wakko's Wish

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry