Eddie has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry