Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Ava

Ava

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Strippers vs. Werewolves

Strippers vs. Werewolves

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Assault on VA-33

Assault on VA-33

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Siege

The Siege

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nutcracker Massacre

Nutcracker Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Mojave Diamonds

Mojave Diamonds

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Hunting Games

Hunting Games

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mistletoe Magic

Mistletoe Magic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
10,000 BC

10,000 BC

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Uncanny Valley

The Uncanny Valley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Our Christmas Mural

Our Christmas Mural

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Biltmore Christmas

A Biltmore Christmas

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haul Out the Holly: Lit Up

Haul Out the Holly: Lit Up

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Claus

Catch Me If You Claus

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Season for Family

A Season for Family

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Road

Holiday Road

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amityville Harvest

The Amityville Harvest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amityville Moon

The Amityville Moon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Amityville Uprising

Amityville Uprising

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Trancers 6: Life After Deth

Trancers 6: Life After Deth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trancers 5: Sudden Deth

Trancers 5: Sudden Deth

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trancers 4: Jack of Swords

Trancers 4: Jack of Swords

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trancers 3: Deth Lives

Trancers 3: Deth Lives

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trancers: City of Lost Angels

Trancers: City of Lost Angels

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions 3

Cruel Intentions 3

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions 2

Cruel Intentions 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Trail of Bigfoot: Land of the Missing

On the Trail of Bigfoot: Land of the Missing

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
On The Trail of Bigfoot: The Last Frontier

On The Trail of Bigfoot: The Last Frontier

×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Trail of Bigfoot: The Discovery

On the Trail of Bigfoot: The Discovery

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Trail of Bigfoot: The Journey

On the Trail of Bigfoot: The Journey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Its Wake

In Its Wake

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fingers

Fingers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wer

Wer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bloodlines: The Jersey Devil Curse

Bloodlines: The Jersey Devil Curse

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Trail of UFOs: Night Visitors

On the Trail of UFOs: Night Visitors

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Trail of UFOs: Dark Sky

On the Trail of UFOs: Dark Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Heist

Dead Heist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bigfoot: The Lost Coast Tapes

Bigfoot: The Lost Coast Tapes

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paintball Massacre

Paintball Massacre

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Exorcist Vengeance

Exorcist Vengeance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry