Sort by

Colin has logged 470 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Are the Days

Gone Are the Days

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hickok

Hickok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Policewomen

Policewomen

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
xXx

xXx

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Fear

Holiday Fear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
UFO

UFO

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breaker! Breaker!

Breaker! Breaker!

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pusher

Pusher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tigers of Scotland

The Tigers of Scotland

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
What Still Remains

What Still Remains

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Expedition Sasquatch

Expedition Sasquatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wildman: The Bigfoot Odyssey

Wildman: The Bigfoot Odyssey

×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wildman: My Search for Sasquatch

Wildman: My Search for Sasquatch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Juarez 2045

Juarez 2045

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cyborg X

Cyborg X

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hatred

The Hatred

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Leviathan

Leviathan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Some Kind of Beautiful

Some Kind of Beautiful

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mohawk

Mohawk

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry