Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Red Rooms

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★

  • A Place to Fight For

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Fast X

    ★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Night of the Coconut

    ★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★½

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½