Sort by

Mark has logged 224 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Alive: Surviving the Andes Plane Crash

I Am Alive: Surviving the Andes Plane Crash

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Story: The Hind Legs of Men (Their Only Legs)

A Christmas Story: The Hind Legs of Men (Their Only Legs)

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Derren Brown: Sacrifice

Derren Brown: Sacrifice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry