Sort by
  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Mafia Mamma

    ★★½

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • The Romantics

  • Pathaan

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Vikram Vedha

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Naane Varuvean

  • Chevalier

    ★★★

  • Cobra

  • Shamshera

    ★★★½

  • Nope

  • Persuasion

  • Fire Island

  • Vikram

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

  • The Northman

  • RRR

  • The Lost City

  • Gangubai Kathiawadi

  • Gehraiyaan

  • Mahaan

  • Marry Me

  • The Newest Olds

  • Moonfall

  • Framing Agnes

  • Atrangi Re

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • The Matrix Resurrections

  • West Side Story

  • House of Gucci

    ★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Jai Bhim

  • Dune

  • Sarpatta Parambarai

  • In the Heights

  • Radhe

    ½

  • Karnan

    ★★★★½

  • Nobody

  • Framing Britney Spears

  • I Was a Simple Man

    ★★★★

  • Master

  • TRIFORIUM

  • Rebecca

    ½

  • Tenet

  • Extraction

  • Love Aaj Kal

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Panipat

  • Kaithi

  • Asuran

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Kadaram Kondan

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★½

  • Sonchiriya

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★

  • Zero

    ★★

  • Kedarnath

    ★★★★½

  • 96

    ★★★★★