• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Adventure Thru the Walt Disney Archives

  • 3 from Hell

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • The Director and the Jedi

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Marvel One-Shot: Agent Carter

  • The Wolverine

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Darkroom

    ½

  • The Lords of Salem

  • ParaNorman

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★★