Paul has logged 98 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Steptoe and Son Ride Again

Steptoe and Son Ride Again

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poor Devil

Poor Devil

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Impulse

Impulse

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doc Savage: The Man of Bronze

Doc Savage: The Man of Bronze

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bride

The Bride

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Bought a Vampire Motorcycle

I Bought a Vampire Motorcycle

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Current War

The Current War

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Redwood

Redwood

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Bus

The Big Bus

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry