Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pachyderm

Pachyderm

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WAR IS OVER! Inspired by the Music of John and Yoko

WAR IS OVER! Inspired by the Music of John and Yoko

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Our Uniform

Our Uniform

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Letter to a Pig

Letter to a Pig

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rustin

Rustin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knight of Fortune

Knight of Fortune

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invincible

Invincible

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
NYAD

NYAD

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lift

Lift

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strays

The Strays

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry