Sort by

King has logged 292 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Little Girls

Daddy's Little Girls

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Foe

Foe

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Woman on Top

Woman on Top

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Napo

Napo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gentlemen

The Gentlemen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Again

Love Again

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Poison

Poison

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Carter

Get Carter

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry