• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Drive

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Zodiac

  • The Incredibles

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Ju-on: The Grudge

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • The Iron Ladies

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Cardcaptor Sakura: The Movie

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★