Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Kangaroo Conspiracy

    ★★★

  • Beast

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Princess

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • A Stasi Comedy

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Eingeschlossene Gesellschaft

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Wunderschön

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Hatching

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • My Son

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Dear Thomas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★