RSS feed for IronWatcher
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Viral

Viral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weenie

Weenie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Norman Television

Norman Television

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mower Minions

Mower Minions

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Corner

Red Corner

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blown Away

Blown Away

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What?

What?

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry