• ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • White Lie

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Retake

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★½

  • Weekend

    ★★★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★½

  • Doubt

    ★★★★

  • Afterschool

  • Million Dollar Baby

    ★★★

  • Gosford Park

  • O Fantasma

    ★★★★★

  • The Fly

    ★★