• Chariots of Fire

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • The Meaning of Life

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Rio

    ★★★★½

  • Minions

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Airplane Mode

    ½

  • Open Season 3

  • Megamind

    ★★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Battleship

    ★★½

  • Jungle Cruise