RSS feed for Isa
  • The Lovebirds

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Climax

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Coco

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • Mr. Right

  • Ex Machina

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Obvious Child

    ★★★

  • About Time

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Tangled

  • Fantastic Mr. Fox

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

  • The Devil Wears Prada

  • 13 Going on 30

  • School of Rock

  • Love Actually

  • The Princess Diaries

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

  • Final Destination

    ★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

  • The Parent Trap

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • Matilda

  • Trainspotting

    ★★★

  • Clueless

  • Ferris Bueller's Day Off

  • The Aristocats

    ★★½

  • Tell Your Children

  • Turn Up Charlie

    ★★★