Isa has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry