Sort by

isaac has logged 472 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blackalachia

Blackalachia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Edit this entry  
30
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hidden

Hidden

2020
×
Edit this entry  
16
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue

Blue

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Srećan Put

Srećan Put

2021
×
Edit this entry  
10
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★
Read the review Edit this entry