Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hurricane Season

Hurricane Season

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wish

Wish

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sister Death

Sister Death

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Influencer

Miss Influencer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Human Resources

Human Resources

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Parvulos

Parvulos

×
Read the review Edit this entry  
04
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Beast

The Beast

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disappear Completely

Disappear Completely

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Hand

The Hand

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The First Gift

The First Gift

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Earthquake

The Earthquake

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fleeting Reflections

Fleeting Reflections

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Visit

The Visit

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rage

Rage

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hijack

Hijack

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Book of Solutions

The Book of Solutions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry