Sort by

Isaac has logged 31 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
Edit this entry  
25
Haunt

Haunt

2019
×
Edit this entry  
25
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
16
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luz

Luz

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
Read other review Edit this entry  
02
Let the Fire Burn

Let the Fire Burn

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Thought Crimes

Thought Crimes

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Polar

Polar

2019
×
½
Edit this entry  
02
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Edit this entry  
02
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Edit this entry