Isaac has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dragonwyck

Dragonwyck

1946
×
★★★
Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
22
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★★
Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Irresistible

Irresistible

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry