Isaac has logged 74 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zappa

Zappa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kindred

Kindred

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Strong

12 Strong

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
IFO

IFO

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Rock All Night

Rock All Night

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Archenemy

Archenemy

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trog

Trog

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry