Sort by

Isaac has logged 565 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Hell

From Hell

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moving

Moving

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Raven

The Raven

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Songs for Drella

Songs for Drella

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry