Sort by

Isaac has logged 36 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Notturno

Notturno

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boss Level

Boss Level

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry