Sort by

Isaac has logged 42 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beba

Beba

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunt

Hunt

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Immaculate

Immaculate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
See How They Run

See How They Run

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry