Isaac has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hamlet

Hamlet

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry