• Men

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Music

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • PVT Chat

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • Host

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • 8:46

  • A Parks and Recreation Special

  • A Period Piece

    ★★★

  • Face to Face Time

    ★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Modern Whore

    ★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • On the Record

    ★★½

  • Zola

    ★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Blocks

    ★★★★½

  • Basic

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★

  • I'm Gonna Make You Love Me

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Jexi

  • The Irishman

    ★★★★½