RSS feed for isabel
  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Little

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Ideal Home

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Hotel Artemis

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Assassination Nation

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★