Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
Edit this entry  
02
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1988
×
Edit this entry  
23
Newness

Newness

2017
×
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
68 Kill

68 Kill

2017
×
Edit this entry  
20
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
Edit this entry  
17
Laggies

Laggies

2014
×
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
Edit this entry  
11
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Edit this entry  
27
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
20
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Edit this entry  
20
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
Edit this entry  
13
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry