• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★

  • The Half of It

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ½

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★½

  • Love & Other Drugs

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Avatar

    ★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★½

  • Juno

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★

  • Nana

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • Thirteen

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★★