Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Nana

Nana

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry