Sort by
  • Mae Martin: SAP

  • Just a Boy From Tupelo: Bringing Elvis to the Big Screen

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Smile

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★½

  • leaving town

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★½

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★★

  • Big Time

  • Close

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Heart Shot

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Absolutely

    ★★★★★

  • Encanto

    ★½

  • Swimsuit

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Egúngún (Masquerade)

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

  • RATO!

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Luca

  • Cracked

    ★★★

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Caterpillar Kisses