Sort by

bella!!1!1 has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Splash

Splash

1984
×
★★
Edit this entry  
27
Madeline

Madeline

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry