• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Men

    ★½

  • Firestarter

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Infinite Storm

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Blazing World

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

  • You Should Have Left

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★