Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
Edit this entry  
26
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Admission

Admission

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
G-Force

G-Force

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★
Edit this entry  
10
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry