IsabelSandoval has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Residue

Residue

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

1972
×
Edit this entry  
10
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Charulata

Charulata

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
25
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
25
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
Read the review Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★
Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gloria

Gloria

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry