• Possession

    ★★★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Giants Being Lonely

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★

  • The Fortune

    ★★

  • Hairat

    ★★★★

  • Ray & Liz

    ★★★★

  • The River

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★

  • The Heiress

    ★★★½

  • Mysterious Skin

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Black Narcissus

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • All That Heaven Allows

    ★★★★