isadora has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Love Story

Love Story

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Closer

Closer

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Labor Pains

Labor Pains

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
09
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Xuxa Abracadabra

Xuxa Abracadabra

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry