• The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Hollywood

  • A Parks and Recreation Special

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Waves

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Perfect Date

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Rent

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★