Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry