• Girls Trip

    Girls Trip

    ★★★

    the acting was so bad 😭 but it was cute & funny

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★★½

    uhm... how do i not remember this ending?? i swear i’ve watched this so many times but idk i just didn’t remember it ending like that... i also think i watch the unrated version which had adjustments

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★½

    this is so fucking funny lmao

  • Z-O-M-B-I-E-S

    Z-O-M-B-I-E-S

    ★★

    only watched this because someone from my school plays the lead (the guy)  but the musical numbers SAVED this movie

  • The Nightmare Before Christmas

    The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

    this is actually one of the very first movies i remember watching

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★½

    need more horror movies starring samara weaving.

  • The Babysitter: Killer Queen

    The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

    actually liked this more the second time around LOL i hope they make another movie about saving Bee from hell

  • The Babysitter

    The Babysitter

    ★★★

    proud to say this movie is entertaining as fuck.. no it’s true it’s true

  • Halloween

    Halloween

    ★★★★

    words can’t explain how much i love jamie lee curtis

  • The Love Witch

    The Love Witch

    ★★★½

    it was cute

  • The Piano

    The Piano

    ★★★★

    anna paquin i fuckin love you girl but uhhhh idk how to feel about this ending

  • Scream 4

    Scream 4

    ★★★½

    emma roberts giving me absolutely everything in this.