Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
isaiahlazaro

isaiahlazaro

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for isaiahlazaro
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • isaiahlazaro’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) 2020

    ★★★½ Watched 20 Mar, 2020

    i'd go straight for Mary Elizabeth Winstead

  • The Invisible Man

    The Invisible Man 2020

    ★★★½ Watched 20 Mar, 2020

    actually really liked this plus moss is always a pleasure to watch

  • Pineapple Express

    Pineapple Express 2008

    ★★★★★ Watched 20 Mar, 2020

    too baked to review

  • But I'm a Cheerleader

    But I'm a Cheerleader 1999

    ★★★½ Watched 19 Mar, 2020

    gay rights!

  • What We Do in the Shadows

    What We Do in the Shadows 2014

    ★★★★ Watched 19 Mar, 2020

    quarantine #5: was a really fun watch

  • Marriage Story

    Marriage Story 2019

    ★★★★½ Rewatched 19 Mar, 2020

    quarantine #4: watched this with my brother and he loved it

  • Death Proof

    Death Proof 2007

    ★★★★ Watched 18 Mar, 2020

    quarantine watch #3 underrated

  • Django Unchained

    Django Unchained 2012

    ★★★★ Watched 18 Mar, 2020

    second quarantine watch and i finally watched it all the way through for the first time

  • Weekend

    Weekend 2011

    ★★★½ Watched 17 Mar, 2020 1

    first quarantine watch and i really enjoyed it

  • Honey Boy

    Honey Boy 2019

    ★★★★ Rewatched 14 Mar, 2020

    love love love

  • White Chicks

    White Chicks 2004

    ★★★½ Rewatched 12 Mar, 2020

    the two leads are very hot

  • No Strings Attached

    No Strings Attached 2011

    ★★ Watched 13 Mar, 2020

    i love natalie's face so much

Newer
Older
  • 1
  • …
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • …
  • 27

Review Tags

3
  • i am sad
  • invented theatre
  • technicality!
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.