isaiahlazaro has written 71 reviews for films rated ★★★½ .

  • Run

    Run

    ★★★½

    yay finally watching more movies again anyways it was a little predictable but still a fun watch

  • The Big Sick

    The Big Sick

    ★★★½

    if the music was good 👍🏽 also i need to watch more helen hunt movies

  • Yes, God, Yes

    Yes, God, Yes

    ★★★½

    i feel like if i made a film it would have similar pacing/tone as this film. that being said i really liked it.

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★½

    need more horror movies starring samara weaving.

  • The Love Witch

    The Love Witch

    ★★★½

    it was cute

  • Scream 4

    Scream 4

    ★★★½

    emma roberts giving me absolutely everything in this.

  • Sleepy Hollow

    Sleepy Hollow

    ★★★½

    thought this was very cute + i love christina ricci <3

  • The Devil All the Time

    The Devil All the Time

    ★★★½

    really did not have to be that long but tom baby you did amazing

  • Ocean's Eleven

    Ocean's Eleven

    ★★★½

    sometimes the editing was well done and sometimes it was absolutely atrocious? anyways this was a pretty fun watch

  • Kick-Ass

    Kick-Ass

    ★★★½

    i think i liked this more as a kid but still just as entertaining

  • Freaky Friday

    Freaky Friday

    ★★★½

    watched this the night before i left for new york and i needed something comforting, love this classic

  • The High Note

    The High Note

    ★★★½

    how could i not love something starring dakota johnson and tracee ellis ross???