Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Klaus

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Jasmines In Lidice

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Serenity

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Seagull

    ★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • I'm Back

    ½

  • Hereditary

    ★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • The Wife

    ★★★½

  • Downsizing

    ★½

  • Disobedience

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½