isabel has logged 58 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Giver

The Giver

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Music for One Apartment and Six Drummers

Music for One Apartment and Six Drummers

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
She's All That

She's All That

1999
×
Edit this entry  
28
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry