• Pig

  • Bo Burnham: Inside

  • The White Tiger

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Inheritance

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Expedition Content

  • Minari

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Wine Country

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Awakening of the Ants

    ★★★★

  • Brief Story from the Green Planet

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

  • Cam

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Coco

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Cured

    ★★★½

  • Stronger

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • First Reformed

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Dalya's Other Country

  • The Beguiled

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Florida Project

  • The Square

  • Faces Places